Jarní kolo krajského přebor v plavané zná vítěze.

celkový vítěz v akci Ve dnech 7.5-8.82016 pořádala MO ČRS Rakovník jarní kolo krajského přeboru plavané.

Vlastní závod proběhl na rybníku – závlaha Olešná u Rakovníka který má rozlohu 7 ha.  Závodu se zúčastnilo celkem 18 jednotlivců z nichž 9 závodníků zároveň tvořilo 3 divizní družstva, která bojovala o účast v II. lize pro rok 2017. Po celý víkend bylo počasí jako stvořené pro plavačku. Aby to závodníci neměli tak jednoduché , příroda se rozhodla ,že jim to trochu ztíží. vážení A tak po celou dobu závodu foukal nepříjemný vítr , který spoustu závodníků dokonale prověřil a to nejen ty v mladších kategoriích. Signálem ukončující tří hodinový závod se počasí změnilo a panovalo naprosté bezvětří. Toto se opakovalo i v neděli. Byla to však pouze jediná maličká skvrna na celém závodě , kterou organizátoři ovlivnit nedokážou. Jinak byla organizace závodu hodnocena velice kladně . Hned vedle závodní tratě byl umístěn stánek s občerstvením a po celý víkend bylo k dispozici mobilní WC. Závodní trať byla připravena velice dobře . Vzhledem k tomu, že se organizátorům podařilo zajistit dostatečné množství cen , rozhodli se ocenit jak takzvaného ,, půlmistra,, v divizi tak zároveň i vítěze sektorů.