Zhodnocení sezony 2016 za odbor LRU

p1010664V naší MO má odbor LRU zastoupené 3 disciplíny- muška, přívlač a plavaná.

Přívlač

Nejvíce závodníků zastupuje disciplínu přívlač a v té také dosahujeme největších úspěchů. V letošní sezóně se podařilo zcela ovládnou dvoukolový krajský přebor, kdy první 3 místa patřila zástupcům naší MO. Jako první se umístil Jiří Špáda, druhý Jiří Šimota a třetí Oto Hlaváč. Už s náskokem z předešlého kola triumfovali na domácí vodě (Jizeře). V centrální divizi obsadil velice pěkné druhé místo Richard Pacholátko se svým týmovým kolegou Janem Filkem z MO Bělá pod Bezdězem a tím si vybojovali postup do II. ligy. DSCN1954

V II. lize jsme měli v letošní sezóně jedno zastoupení v podobě Jiřího Sobotky, který se svým kolegou dosáhl na 12 příčku. Největší zastoupení měli boleslaváci v I. lize, kde opět kralovali Jiří Špáda a Jiří Šimota, kteří celou ligu vyhráli a vybojovali si možnost postupu do Extraligy, týmové sedmé místo vychytal Jaroslav Urban, bohužel poslední šestnácté místo zbylo na tým Bedřich Nikl a Bedřich Nikl ml, kteří z důvodu nabitého programu neabsolvovali poslední závodní kolo ligy. V letošní Extraligové lize nás reprezentoval tým ve složení Oto Hlaváč a Pavel Vokál, kteří obsadili ve velké konkurenci hezké šesté místo.

Naši přívlačáři reprezentovali tradičně i středočeský územní svaz na Mistrovství ČR, které v loňském roce vyhráli, přičemž letos dosáhli pouze na střed pole, konkrétně ve složení našich zástupců Oto Hlaváč, Pavel Vokál a kapitán Jiří Špáda. Ve stejném složení kluci rovněž absolvovali MS na Slovensku, kdy plnili role asistentů jednotlivých závodníků.

Clipboard03Muška

V mušce naši MO reprezentují Martin Řezáč, Richard Pacholátko a Aleš Vokáč, společně s hostujícími týmovými kolegy Pavlem a Jiřím Rákosníkovými,kteří v II. lize, což je v našich podmínkách velice náročná soutěž, osadily místo čtvrté. V  krajském přeboru pak Aleš Vokáč obsadil 6. místo a Richard Pacholátko místo 9.
Plavaná

V plavaná nás jako již řadu let zastupovala Klárka Zahrádková, dcera našeho hospodáře, který je zároveň i jejím koučem . V letošním roce se opět účastnila MS, tentokráte ve Španělsku, kde náš tým obsadila 6. místo.dsc_0603

Samozřejmě naši členové závodí i na pohárových soutěžích, kde dosahují také pěkných výsledků. Podílí se rovněž na výchově naší rybářské mládeže a pořádání dětských závodů.

Závěrem bych chtěl  poděkovat všem aktivním závodníkům, kteří dobře reprezentují naši MO. Tuto sezonu, byť ještě neskončila, bych považoval za velmi povedenou a již teď se těšíme na nastávající sezonu 2017, která jistě bude také úspěšná.