Z důvodu velký nejasnosti o možnosti přespání u vody v bivaku. Ministerstvo zdravotnictví vydalo prohlášení, ve kterém sice potvrzuje stanovisko Ministerstva zemědělství. To však dnes zakázalo přespávání v vody v bivaku.
Odůvodnění je následující: po 22. hodině už nevykonáváte rybářské právo, a proto se zákaz vycházení vztahuje i na rybáře, proto je otřeba se neprodleně odebrat domu.
Používání bivaků, upřesnilo Ministerstvo zemědělství na dotaz Českého rybářského svazu. Ministerstvo jasně sdělilo, že bivakování a přespávání v přírodě do výjimek nepatří.
Důrazně upozorňujeme všechny rybáře, aby dodržovali v této době všechna platná vládní opatření a pravidla rybolovu. Naše rybářská stráž, bude i v této náročné době i nadále aktivní.
Stanovisko Ministerstva zdravotnictví ktextuUsnesení vlády České republiky ze dne26.října2020 č.1102 a č. 1103o přijetí krizového opatření pro podnikatelskénebo jiné obdobné činnosti ve vztahu krybářství a myslivostiSohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne26. října2020 č.1102 a č. 1103o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zdravotnictvísdělujepo konzultaci sMinisterstvemzemědělství, že zákaz volného pohybu osobna území celé České republiky vdobě od 21:00 hod. do 04:59 hod. súčinností ode dne 28 října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. A.podle bodu I. odst. 1a bodu II. odst. 1. výše uvedenéhousnesení vlády o přijetíkrizového opatřeníč. 1102, se nevztahuje na:-výkon rybářského práva vrybářských revírech–individuální lov, výlov rybníka jako rybářského revíru nebo jeho součásti uživatelem rybářského revíru včetně jím pověřených osob, činnosti uživatele rybářského revíru, které nelze odložit (např. zarybňování, lov elektrickým agregátem, hospodářská činnost na revírech), společný lov organizovaný uživatelem rybářského revíru vrámci výkonu rybářskéhopráva-rybníkářství–individuální lov a výlov rybníkavčetně prodeje ryb tzv. „z hráze“,další hospodářská činnost, která nesnese odkladu (např. oprava a údržba rybníka a rybničního zařízení), -výkon práva myslivosti–individuální i společnýlovorganizovaný uživatelem honitby za účelem plnění plánu lovu, plnění mimořádných veterinárních opatření a předcházeníškodám zvěří (např. společný lov drobné nebospárkaté zvěře)Tyto činnosti jsou považovány ve smyslu bodu I. odst. 1 výše uvedeného usnesení vlády za „jinéobdobnéčinnosti“ a uvedený zákaz se na ně nevztahuje. Provádění těchto činností je možné, ale bez dalších navazujících společenských shromáždění účastníků, která by byla vrozporu svýše uvedeným usnesením vlády. Apelujeme na dotčené osoby, aby zvažovaly nezbytnost provádění těchto činností v současnosti ausilovaly, aby se konaly jen za účasti nezbytného množství osob.B.podle bodu I. odst. 3 písm. a) a bodu II. odst. 7 písm.a)výše uvedenéhousnesení vládyč. 1102 o přijetí krizového se nevztahuje na:-výkon funkce rybářské a myslivecké stráže, které jsouvýkonem činností sloužících kzajištění vnitřního pořádku.C.Při provádění výlovů rybníků vzastavěném územíobce nemusí osoby provádějící výlov používat vrybníku ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek,šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének(mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví z19. 10. 2020 bod I. odst. 1. písm. e), jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.
zdroj: http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/aktuality/koronavirus/upresnujici-stanovisko-k-vylovum-a-honum.html
Radek Zahrádka – hospodář