Mistrovství ČR handicapovaných rybářů: Králem je Středočech Radim Kozlovský

ve dnech 5. – 7. května 2017 se konalo Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí handicapovaných rybářů v plavané na řece Jizeře v Mladé Boleslavi. Závodu se účastnilo celkem devatenáct handicapovaných rybářů, zahajeni 2z nichž většina měla k dispozici své asistenty, kteří jim byli k dispozici jak při závodech samotných, tak po celé tři dny trvání mistrovství. Startovní pole tvořilo jedenáct závodníků ze Středočeského územního svazu, šest závodníků z ostatních územních svazů ČR a dva závodníci z Polska.

Organizátoři ČRS MO Kladruby přijeli již ve čtvrtek do bezvadně připraveného Kempu Pohádka v Bělé pod Bezdězem a počali s přípravami zázemí pro účastníky závodu. Součástí příprav bylo také vytyčení závodních sektorů na závodním úseku, který pro nás vzorně zavod (16)připravili členové místní rybářské organizace Mladá Boleslav. Její hospodář a zároveň předseda odboru plavané ČRS, pan Radek Zahrádka, nám výrazně pomáhal s organizací, zapůjčil nám stan, zahradní sety a byl hlavním rozhodčím závodu.

Páteční den 7. květen byl ve znamení povinných tréninků, kdy si zavod (9)všichni závodníci vyzkoušeli místní vodu a na základě svých zkušeností volili taktiku na nadcházející závodní dny. K večeru se všichni sešli na terase kempu Pohádka, kde proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství republiky, které vedli hlavní organizátoři závodu Jan Porhansl a Tomáš Kučera. Zahájení se zúčastnil člen Rady Českého rybářského svazu a předseda Středočeského územního svazu pan Dušan Hýbner, který svou řečí závodníky motivoval a popřál jim hodně štěstí. Na zahájení byl také přítomen předseda místní organizace Mladá Boleslav p. Jan obed u vodyBačina, její hospodář p. Zahrádka a zástupce jednoho z hlavních sponzorů pan Marek Odložilík ze společnosti Timár CZ. Po večeři závodníci losovali svá lovná místa a sektory pro první den závodu a vymýšleli tu nejlepší strategii, jakým způsobem budou 1. závodní den lovit. Vydali se ke svým chatkám, kde počala alchymie míchání krmení a příprava rybářského náčiní, kde volili mezi způsobem lovu „na děličku“, která u handicapovaných rybářů dosahuje maximální délky 11,5 m, či na „odhoz“, kde používají zavod (28)několik variant prutů a připravují nejrůznější sestavy návazců.

V sobotu po vydatné snídani se závodníci, asistenti a organizátoři rozjeli na závodní úsek na Krásné louce v Mladé Boleslavi, která byla místem konání závodu. Program závodu byl dle Závodního a Soutěžního řádu po oba dny stejný. Po vstupu závodníků do vylosovaných sektorů počala jejich dvouhodinová příprava, během zavod (26)které proběhla kontrola použitého krmení hlavním rozhodčím a jeho asistenty. Deset minut před závodem bylo signálem ze startovací pistole zahájeno hlavní vnadění a poté již započal tříhodinový závodní maraton. Vzhledem k bohaté osádce revíru se v průběhu závodu nachytalo velké množství a mnoho druhů bílé ryby, které bylo ihned po ukončení závodu pod dozorem hlavního rozhodčího a jeho asistentů jednotlivým závodníkům váženo a na základě množství a místa v zavod (18)sektoru bylo posléze sestaveno výherní pořadí.

V sobotním závodě vyhrál s necelými dvanácti kilogramy nachytané ryby západočech Jiří Havel, nedělní klání bylo na úlovky ještě bohatší a s patnácti kilogramy v něm zvítězil středočeský Radim Kozlovský. Nedělní závod přinesl i jednu raritu, kdy se dvěma závodníkům, Bohumilovi Sedláčkovi a Otovi Petráčkovi, podařilo na zavod 1gram chytit stejnou váhu ryby (11 150 g). V sobotu večer pořadatelé vyhlásili a poháry odměnili nejlepší tři z prvního dne závodu a opět se hodovalo pod taktovkou kuchaře Stanislava Komendy z Restaurace U Piškota, který bravurním způsobem uspokojoval se svým týmem po celé čtyři dny gastronomické potřeby všech zúčastněných. Po ukončení dvoudenního závodu pořadatelé vyhodnotili dosažené výsledky a přímo na závodním úseku vyhlásili vítěze Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané.

Seidl JanMistrem republiky pro rok 2017 se s celkovým počtem 26 040 CIPS (g), stal kladrubský Radim Kozlovský ze Středočeského územního svazu, druhé místo vybojoval Emanuel Vyhlídal z Hradce Králové a třetí skončil Jiří Havel ze západočeské Plzně. Organizátoři spolu se sponzory v letošním roce odměnili hodnotnými cenami všechny zúčastněné! Všech devatenáct závodníků bylo odměněno hodnotnými cenami od německé společnosti SAENGER, se specializací pro plavanou MS Range, zastoupenou panem Davidem Kolouškem. %3