Středočeští pořadatelé Národního kola Zlaté udice v Mladé Boleslavi obsadili třetí místo

NK ZU 19. 6. 2015 (2)Středočeští pořadatelé Národního kola Zlaté udice v Mladé Boleslavi obsadili třetí místo.

Ve dnech 19. až 21. června v Mladé Boleslavi proběhlo Národní kolo Zlaté udice, jehož pořadatelem byl Středočeský rybářský územní svaz a to zejména ve spolupráci a zázemí MO Mladá Boleslav. Vrcholné akce rybářské mládeže se zúčastnila družstva všech osmi územních rybářských svazů, tedy celkem 48 dětí, které se probojovaly z místních, okresních a krajských kol. Středočeský územní svaz reprezentovali Jan Linhart a Vojtěch Šedivý oba z MO Mladá Boleslav, dále byl tým složený ze Sedlčanských závodníků Vojtěcha Burdy, Radima Hendrycha, Andrey Plavcové a Lucie Hodíkové. 

 NK ZU 19. 6. 2015 (14) NK ZU 19. 6. 2015 (16) NK ZU 19. 6. 2015 (5)Poznávačka ryby (9)

Soutěž skládající se ze tří okruhů, a to z vlastního rybolovu na udici, rybolovné techniky a rybářských znalostí (poznávání ryb, rostlin, živočichů a skládání znalostních testů), je velká prověrka komplextních rybářských schopností a znalostí, ve které nelze v případě pomyšlení na úspěch propadnout ani v jedné.

V pátek a neděli probíhaly dva dvouhodinové závody v lovu ryb na řece Jizeře a to v úseku Krásné louky v Mladé Boleslavi. Jak je již tradicí, v tomto úseku se nalovilo velké množství ryb, celkově bylo uloveno cca 210 kg, přičemž nejúspěšnějšímu dorostenci se povedlo nachytat 13 kg ryb. V lovu ryb dominovali závodníci Východočeského územního svazu, náš tým přes předpoklady vychytal místo čtvrté. Ze Středočechů nejlepší umístění vychytala Andrea Plavcová, které prví místo v kategorii uniklo o pouhých 10 g, solidní 5. místo obsadil v kategoii žáků Vojtěch Burda.

Poznávačka živočichové (11b) Poznávačka živočichové (11a)Poznávačka živočichové (2a)

Sobota byla věnována rybolovné technice a znalostní části soutěže. Rybolovná technika jak je zvykem patřila družstvu z Jihočeského územního svazu, z našeho týmu na výborné třetím místě ve své kategorii dosáhl Vojtěch Burda.

Znalostní část soutěže patřila Středočechům, ve které boleslavský Jan Linhart v kategorii žáků vybojoval jasné vítězství, přičemž mu chyběly pouhé 2 do možného maxima 200 bodů a Sedlčanský Vojtěch Burda obsadil ve stejné kategorii místo druhé. Hodíková Lucie v kategorii dorostenců vyhrála se stejně výborným součtem bodů jako Jan Linhart.

Skvělým úspěchem je celkově první místo Vojtěcha Burdy v kategorii žáků.

V součtu třech výše uvedených disciplín Středočeši obsadili i vzhledem k věkovému průměru týmu skvělé třetí místo a mnoho nechybělo k místu druhému. První místo obsadili mladí rybáři z Východočeského územního svazu a druhé místo z Moravskoslezkého rybářského svazu. Ovšem předvedené výkony všech účastníků byly na velmi vysoké úrovni a dle mého názoru se nemusíme o své nástupce bát uvedl Ota Hlaváč.

Výsledky zde: NKZU 2015

Poznávačka živočichové (7)  Poznávačka rostliny (4) Poznávačka rostliny (1) NK ZU 21. 6. 2015 (44)NK ZU 21. 6. 2015 (122) NK ZU 21. 6. 2015 (115) NK ZU 21. 6. 2015 (50)